Tabliczki do znaków drogowych T-7, T-8 oraz T-10

Każdy kierowca przynajmniej pobieżnie powinien orientować się w symbolice tabliczek do znaków drogowych. Warto wiedzieć, że z torami związane są m.in. tabliczki do znaków drogowych T-7, T-8 oraz T-10.

Zadaniem pierwszej z nich jest wskazywanie układu torów na przejeździe kolejowym lub tramwajowym. Tą tabliczkę stosuje się z takimi znakami jak: A-10 przejazd kolejowy be zapór, A-9 przejazd kolejowy z zaporami oraz A-21 tramwaj. Z kolei celem tabliczki do znaków drogowych T-8 jest pokazanie, w którym miejscu na torowisko tramwajowe skierowany jest pas ruchu pojazdów. Tę tabliczkę umieszcza się pod znakami drogowymi: A-30 inne niebezpieczeństwo, a także A-21. Ostatnia z tych wymienionych tabliczek, a więc T-10 informuje o tym, w którym miejscu droga jest przecięta przez tor manewrowy, bocznicę kolejową lub linię kolejową, z której korzysta się bardzo rzadko. W momencie przetaczania pociągu wszelki ruch na drodze ulega zatrzymaniu za sprawą pracownika kolei. Ta tabliczka jest stosowana razem ze znakiem A-30.

Witaj na moim serwisie! Jestem Adam i jestem wielkim pasjonatem czterech kółek. Znajdziesz tutaj wiele ciekawych informacji dotyczących motoryzacji i samochodów. Zapraszam do czytania!